Trešdien Latvijā un Ogrē pārbaudīs trauksmes sirēnas
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) trešdien, 21.maijā pulksten 11, trīs minūšu garumā visā Latvijā un arī Ogres rajonā pārbaudīs iedzīvotāju apziņošanas un trauksmes sirēnas. Trauksmes sirēnu gatavību dienests pārbauda ne retāk kā divas reizes gadā.
Trauksmes sirēnas paredzētas iedzīvotāju brīdināšanai par dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem. Nelaimes gadījumā ar sirēnu palīdzību iespējams ātri brīdināt iedzīvotājus par iespējamām briesmām. Sirēnas ir uzstādītas tā, lai tās varētu dzirdēt pusotra kilometra radiusā.
Iedzīvotājiem, izdzirdot sirēnas signālu, jāklausās radio vai jāieslēdz televizori, kur tiek pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem un drošu uzvedību ekstremālos apstākļos.
Latvijā uzstādītas 59 rotējošās elektromehāniskās sirēnas, no kurām 23 atrodas Rīgā, 16 - lielākajās pilsētās, bet 20 - rajonu centros.
2008. gada 19. maijā, 21:42, Aktualitātes
Ogrenet, foto: easyget.lv




Jaunākie komentāri
tā jau ir parodija ne VUGD
nuja. Pie mums tikai Ogres estrādi dzird 10 km radiusā, bet sirēnu 1,5 km gabalā nē.
Iepriekšējos gadus ne rezi nedzirdēju.. Šogad atkal jāmēģina saklausīt-varbūt beidzot izdosies... :DDD